Diş Beyazlatma

  Diş Beyazlatma İstanbul

  Estetik diş hekimliği alanında en sık yapılan uygulamalardan biri de diş beyazlatmadır. Genetik nedenlerle, dişlerin boyar maddelere sıkça maruz kalmasıyla ya da günlük alışkanlıklar nedeniyle oluşabilen diş lekeleri ve sarı renk, birçok kişide rahatsızlık hissi uyandırır. Dişlerin sağlıklı ve temiz görünümünü korumasında renk de oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok kişi etkileyici gülüşler için çözümü diş beyazlatmada bulmaktadır. Farklı yöntemlerle yapılabilen diş beyazlatma uygulaması, kişinin ihtiyaçlarına göre farklı sürelerde tamamlanabilmektedir. Diş beyazlatma, İstanbul’daki diş kliniklerinde de sıkça yapılan bir uygulamadır ve estetik diş hekimliğinin vazgeçilmez bir parçası sayılır.

  Diş Beyazlatma Nedir?

  Dişlerin doğal yöntemlerle beyazlatılması her zaman mümkün olmayabilir. Özellikle genetik faktörler ve antibiyotik vb. ilaçların sık kullanımı dişlerde istenmeyen lekelenmelere neden olabilir. Bu gibi durumlarda, uzman diş hekimleri tarafından yapılan diş beyazlatma uygulamaları etkili sonuçlar verir. Diş kliniklerinde, diş beyazlatma jelleri ve ışıkla uygulanan profesyonel diş beyazlatma tekniklerine, diş hekimliğinde “bleaching” yani “diş beyazlatma” adı verilmektedir.

  Genetik nedenlerle dişin sarı olması

  Kahve, kola ve sigara kullanımı

  Dişlerin yüksek dozda flora maruz kalması gibi nedenler, dişlerin sararmasına ve lekelenmesine neden olabilmektedir.

  Dişlerdeki sararma genellikle iç ve dış renklenme olarak ikiye ayrılır.

  İç renklenme: Dişlerin aşırı flora ve antibiyotik vb. ilaçlara maruz kalması sonucu oluşan renklenme.

  Dış renklenme: Kola, kahve ve sigara tüketiminden kaynaklanan renklenme.

  Kliniğimizde, sağlıklı dişler ve etkili bir gülüşe sahip olabilmeniz için her iki nedene bağlı renklenmeleri de giderici diş beyazlatma yöntemleri uygulanmaktadır.

  Diş Beyazlatma İşlemini Herkes Yaptırabilir mi?

  Diş beyazlatma İstanbul uygulamaları, yan etkisi ve zararı neredeyse yok denebilecek kadar az olan uygulamalardır. Bu nedenle herkese uygulanabilir. Fakat 15 yaşından küçük hastalara ve dişinde kron-köprü gibi restorasyonu olan bireylere, diş beyazlatma uygulaması tavsiye edilmez. Yine de her hastanın diş beyazlatma uygulamasından önce doktor muayenesinden geçmesi gerekmektedir. Çünkü diş eti çekilmeleri sonucu kök yüzeylerin ortaya çıktığı veya dişlerde aşırı aşınma gözlendiği durumlarda diş beyazlatma uygulanamayabilir. Diş hekiminizin vereceği karar ve uygulayacağı yöntem, sorunsuz bir şekilde diş beyazlatma sürecini tamamlamanıza yardımcı olacaktır.

  Diş Beyazlatma İşlemi Herkeste Aynı Sonucu Mu Verir?

  Diş beyazlatma işlemi, çok sararmış dişlerde bile çok etkili sonuçlar verir. Fakat bu etkinin boyutu herkeste aynı olmayabilir. Tedavi sonrasında sigara, çay ve kahve kullanımının oranı, dişlerin kendi yapısı ve daha önceden dişe uygulanan tedaviler diş beyazlatma işleminden farklı sonuçlar almanıza neden olabilir.

  Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

  Diş beyazlatma işleminin sürekliliği kişinin dişlerini korumasına ve düzenli ağız bakımını yapmasına bağlıdır. Sigara içen ve sık sık çay-kahve tüketen kişilerde diş beyazlatma işleminin etkileri daha kısa sürede kaybolur. Kişinin dikkatine göre diş beyazlatmanın etkisi uygulanan seansa sayısına bağlı olarak ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcıdır.

  Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

  İlk muayeneden sonra diş hekiminizin diş beyazlatma için önereceği farklı yöntemler olabilir. Klinik ortamında yapılan uygulama ile dişleriniz beyazlayabileceği gibi doktorunuzun hazırlayacağı kalıpla da diş beyazlatma işlemi yapılabilmektedir.

  Beyazlatıcı jeller ve ışıkla yapılan, Power Bleaching beyazlatma yöntemi, klinik ortamında diş hekiminiz tarafından uygulanır. Diş renginizi 3-4 tona kadar açılabilen bu uygulama, diş beyazlatmada kullanılan en etkili, hızlı ve güvenilir yöntemdir.

  Bunun dışında dişleriniz Home Bleaching adı verilen yöntemle de beyazlatılabilir. Dişlerinizin ölçüsü alınarak yapılan kalıba beyazlatıcı jel konur ve ortalama 5-7 gün içerisinde dişleriniz beyazlar. Etkili olabilmesi ve hızlı sonuç vermesi için kalıbın dişlerinizde en az 4-7 saat kalması gerekmektedir.

  İstanbul Diş Beyazlatma Fiyatları Nelerdir?

  Diş beyazlatma işlemi, gerekli görüldüğü takdirde içten beyazlatma denilen teknikle de yapılabilmektedir. Dişlerin içten renklendiği durumlarda daha çok tercih edilen bu uygulama uzman diş hekimleri tarafından uygulanır. Her şeyden önce dişinize uygun beyazlatma tekniğinin belirlenmesi gerekir. Power Bleaching veya Home Bleaching yöntemiyle dişleriniz beyazlatılabilir. Bu noktada diş hekiminizin belirleyeceği tedavi, diş beyazlatmanın fiyatını da etkileyecektir. İstanbul’da diş beyazlatma işlemi yapılırken dişlerinizin durumu, tedaviyi nerede yaptırdığınız ve uygulanacak tedavi gibi birçok etken belirleyicidir.


  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi