Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı İstanbul

Çürük dişler, çapraşık diş dizilimi ve diş eti problemleri küçük gibi görünse de kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkileyebilir. Güzel ve sıralı dişler çoğu zaman bizi, etrafa yaydığımız enerjiyi en iyi temsil eden aksesuarımızdır. İnsanlarda bıraktığımız ilk izlenimin olumlu olması için de oldukça önemlidir. Günümüzde, teknolojinin bize verdiği imkânlar sayesinde komplike görünen diş problemleri bile düzeltilebilmektedir. Dişlerin estetik bir görünüme sahip olması için geliştirilmiş farklı uygulamalar, farklı diş problemlerinin tedavisinde bir arada kullanılabilmektedir. Bu multi-disipliner tedavi sürecini gülüş tasarımı olarak adlandırabiliriz. Ortodontik tedavilerden dişlerin beyazlatılmasına kadar kapsamlı tedavi yöntemlerini kapsayan gülüş tasarımı, uzman doktorlar tarafından yapıldığında kişiyi her zaman hayal ettiği o mükemmel gülümsemeye kavuşturabilmektedir.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Günümüzde, giderek artan talep nedeniyle sıkça duyduğumuz bir kavram haline gelen “gülüş tasarımı” kişinin her yönden kendine en yakışan gülümsemeye sahip olmasını amaçlar. Gülüş tedavisi; diş eti sorunlarının giderilmesi, çürüklere estetik tedavi yöntemleriyle dolgu yapılması, diş kayıplarının giderilmesi ve aşınmaların önüne geçilmesi gibi işlemleri kapsar. Kişinin hem sağlıklı dişlere hem de estetik bir gülümsemeye sahip olmasını sağlar. Kimi zaman dişlerde herhangi bir sağlık problemi olmasa da genetik nedenlerden kaynaklanan bozukluklar olabilir. Bu problemli diş yapısı, özgüven eksikliğine ve bireyin topluluk içinde kendini rahat ifade edememesine sebep olabilir. Bu gibi durumlarda gülüş tasarımı, kişinin kendine güvenini kazandıran önemli bir yoldur.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mıdır?

Gülüş tedavisi sonucunda elde edilen gülümseme, kişinin imzası niteliğinde olacaktır. Yapılan işlemler kalıcıdır. Hastanın kendini sıkıntıda hissetmesine neden olan problemli dizilimin tamamen ortadan kalkmasını sağlar. Kişinin yüz şekli, diş yapısı, cinsiyeti ve yaşı dikkate alınarak uygulanan tedavi, kişiyi her şeyden önce psikolojik olarak güçlü kılar. Ayrıca, çürükler ve diş eti problemleri ilerledikçe ağız kokusu gibi sorunlara yol açar. Bu sorunlar da rahat bir gülümsemenin önündeki engellerdir. Gülüş tasarımı, unutulmaz bir gülümsemenin önüne geçen tüm bu etkenleri ortadan kaldırarak, doğal ve göz alıcı bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlar.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımını tek bir işlemle tanımlamak mümkün değildir. Bu tedavi, diş eti sorunlarından dişin beyazlatılmasına kadar birçok işlemi içerisinde barındırır. Gülüş tasarımı İstanbul yapılmadan önce hastanın dişlerindeki sorunlar belirlenir. Dişlerin ideal görünümüne kavuşması için neler gerektiği uzman hekimler tarafından belirlenir. Bu süreçte hasta ve diş hekimi sürekli diyalog halindedir. Hastanın istekleri ve sağlık açısından mümkün olup olmadığı tartışılır, durum değerlendirmesi yapılır. Sonuç olarak dişlerin alacağı son hal, hastaya dijital ortamda gösterilir. Birkaç küçük uygulama sayesinde dişler üzerinde de canlandırılabilir. Karar verilen tedavi yöntemleri uygulanmadan önce dişler iyice temizlenir. Çürükler tedavi edilir ve dişler tamamen sağlıklı hale getirildikten sonra tedavilere başlanır.

Gülüş Tasarımında Hangi İşlemler Uygulanır?

Dişlerdeki renk değişimleri, lekelenmeler, eksik dişler, kırık dişler ve derinleşmiş çürükler güzel bir gülümsemeye engel olan, en sık karşılaştığımız problemlerdir. Gülüş tasarımında uygulanan tüm bu tedaviler, mevcut sorunu en estetik şekilde çözmeye yöneliktir. Süreç sonunda hasta, diş sorunlarına kalıcı çözümler bulduğu gibi güzel bir gülümsemeye sahip olur.

Gülüş tasarımı uygulamaları: bonding, porselen lamine, zinkoryum kaplama, implant, protez diş, diş beyazlatma, diş eti estetiği ve ortodontik tedaviler olarak sıralanabilir. Bu uygulamalar yapılırken, kimi zaman, dişlerin tedaviye tam yanıt vermesi için küçük cerrahi müdahaleler gerekebilir. Hastaya dişlerinin nasıl olacağını gösterebilmek için bonding tedavileri tercih edilebilir. Yapılan her tedavide, hastanın yaşı, cinsiyeti, ihtiyaçları ve günlük yaşam rutini için hangi malzemelerin uygun olacağı dikkate alınır. Dişlerin daha estetik görünmesi için dudak ve çeneye dolgu vb. küçük estetik uygulamalar yapılabilir.

Gülüş Tasarımı İstanbul Ortalama Fiyatları Nelerdir?

Gülüş tasarımı uygulamasını yapan uzman doktorları ve en yeni teknolojilerle donatılmış klinikleri bulabileceğiniz şehirlerden biri de İstanbul’dur. Her kişide farklı uygulamalar, farklı sıklıkta uygulanarak en doğal ve ideal gülümseme elde edilir. Bu nedenle ortalama bir fiyat vermek doğru değildir. Bunun yerine İstanbul ortodonti klinikleriyle görüşerek sizin için en uygun tedavinin fiyatlarını öğrenebilirsiniz.


Şimdi Ara!
Yol Tarifi