Invisalign İstanbul

Invisalign İstanbul

Invisalign İstanbul tedavisi, sağladığı avantajlar nedeniyle günümüzde en çok tercih edilen ortodontik tedavi yöntemlerinden biridir. Şeffaf plaklar sayesinde dişinizde tamamen görünmez olan apareyler, tedavi süreci boyunca kendinizi iyi hissetmenize ve iş-okul hayatınıza rahatça devam etmenize yardımcı olur.

Invisalign Tedavisi Nedir?

Ortodonti tedavisine başlayacak hastaların yaptığı araştırmalar sırasında karşısına çıkan ilk terim Invisalign olabilir. Çünkü Invisalign tedavisi, günümüzde gelişen teknolojiyi efektif bir şekilde kullanarak telsiz ortodonti tedavisini mümkün kılmaktadır. Şeffaf apareylerle, dişlerin 0, 5 mm hareket ettirilmesini sağlayan tedavi, genellikle orta-hafif diş bozukluklarının giderilmesinde kullanılmaktadır.

Invisalign Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Invisalign tedavisinde kişi, şeffaf plakları tıpkı diş telleri gibi uzun süre kullanır. Şeffaf alignerların farkı, kolayca çıkarılıp takılabilmesidir. Bunun avantajı, diş teli tedavisindeki yeme-içme yasaklarının invisalign tedavisinde olmamasıdır. Plakların etkili olabilmesi için ağızda en az 21 saat kalması gerekmektedir. Yemek yediğiniz ya da sıcak içecekler tükettiğiniz sırada plakları çıkarabilir, sonrasında yeniden takıp günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Her plak yalnızca 1 haftalık kullanım içindir.1 hafta sonra plaklar yenilenir ve bu tedavi boyunca devam eder.

Invisalign Tedavisi Kim Tarafından Uygulanır?

Invisalign tedavisi, ortodonti alanında uzman diş hekimleri tarafından uygulanmaktadır. Dişlerin muayenesi yapıldıktan sonra diş bozukluğunun nedenleri belirlenir ve diş hekimi tarafından uygun tedavi yöntemine karar verilir. Eğer yetişkinseniz ve sosyal yaşantınıza olumsuz etki edeceğinizi düşünüyorsanız şeffaf plak tedavisi diş hekiminiz tarafından size önerilecektir.

Invisalign Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Invisalign tedavisi de diş teli gibi zamana dayalı bir tedavidir. Fakat bu sürenin ne kadar olduğu konusunda net bir yorum yapmak yanlış olur. Çünkü bunda kişinin yaşı, diş yapısı, genetik faktörler ve şeffaf plakları kullanma biçimi de etkilidir. Diş teli tedavisinin aksine Invisalign alignerları çıkardığınız anda tedaviniz durur. Dişlerin ideal konumunu alabilmesi için şeffaf plakların düzenli olarak takılmış olması gerekir. Bu süreçte düzenli olarak doktor kontrollerinizi yaptırarak tedavinin gidişatı hakkında bilgi alabilirsiniz. Doktorunuz, her muayenede size tedavinin nasıl ilerlediği ve ne kadar devam edeceği konusunda bilgiler verecektir.

Invisalign Tedavisi İstanbul’da Nerelerde Yapılır?

Invisalign tedavisi İstanbul’da ortodonti hizmeti veren hastaneler ve sertifikalı diş klinikleri tarafından yapılmaktadır. Kliniğimizin sertifikasını Invisalign Türkiye web sitesinden görebilirsiniz.

İstanbul Invisalign Tedavisi Fiyatları

Şeffaf plak tedavisinde, tedavi fiyatını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Sadece alt ya da üst çeneye uygulanacak tedavi ile her iki çeneye de uygulanan tedavinin fiyatları farklıdır. Ayrıca, plaklar takılmadan önce ağzınızın genel bakım ve temizliğinin yapılması gerekmektedir. Eğer varsa çürükleriniz temizlenir ve şeffaf plakların temiz, sağlıklı bir zemine oturtulması sağlanır. Bu işlemler, dişlerinizin mevcut durumuna göre farklı fiyat aralıklarında olabilir. Uygulamanın süresi, sonrasında pekiştirme apareylerinin kullanılıp kullanılmayacağı gibi diğer faktörler de Invisalign tedavisinin fiyatlarını etkiler. Dolayısıyla net bir fiyat öğrenmek için İstanbul ortodonti klinikleri ile görüşmeniz ve birebir muayeneden sonra fiyat almanız en doğrusu olacaktır.


Şimdi Ara!
Yol Tarifi