Seffaf Plak Tedavisi istanbul

  Şeffaf Plak Tedavisi İstanbul

  Şeffaf plak tedavisi sayesinde dişlerindeki bozukluktan kurtulmak ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olmak isteyen kişiler, “Şeffaf plak tedavisi İstanbul’da nerede yapılır?” sorusunu sıkça sormaktadır. Şeffaf plaklar hakkında kısaca bilgisi olan fakat şeffaf plak tedavisi yaptırmaya henüz karar vermemiş hastalar ise İstanbul’daki ortodonti uzmanlarının bu uygulamayı nasıl yaptığını merak etmekte ve şeffaf plaklar hakkında doğru kaynaktan bilgi edinmeye çalışmaktadır. Eğer bu yazıyı okuyorsanız sizin de şeffaf plak tedavisi hakkında daha fazla bilgiye ihtiyacınız olabilir. Yazımızın devamını okuyarak, şeffaf plak tedavisinin İstanbul’da nerelerde yapıldığını öğrenebilir tedavinin detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

  Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

  Şeffaf plak tedavisi İstanbul, dişlerdeki çapraşıklığı düzeltmek amacıyla üretilen ve çıkarıp takılabilen şeffaf ortodontik apareylerle yapılır. Dişlerin ölçüsü alındıktan sonra dijital ortamda her bir plağın 0,5 mm hareket ettirilmesiyle hazırlanan apareyler, orta-hafif diş bozukluklarının tedavisinde sıkça kullanılmaktadır. Günümüz teknolojisiyle, diş teli tedavisinin görüntüsünden rahatsız olanlara ideal bir seçenek sunan şeffaf plak tedavisi, “invisalign tedavisi” olarak da bilinmektedir. Şeffaf plaklara ise “invisalign aligner” adı verilmektedir. Esasen şeffaf plakların dünyaca bilinir hale gelmesini sağlayan üretici markanın adı olan invisalign, bir süre sonra şeffaf plak tedavisinde markalaşmıştır.

  Şeffaf Plak Tedavisi Kimlere Uygundur?

  Ortodonti tedavisi için en ideal dönem çocukluk dönemidir. Geç kalınmış tedavilerde tedavinin süresi uzayabilmekte ya da ortognatik cerrahi uygulamaları gerekebilmektedir. Kişi, dişlerinin görünümünden rahatsız olsa bile ortodontik tedaviyi erteleyebilmekte ve diş tellerinin sosyal hayatında olumsuz bir görünüme neden olacağını düşünmektedir. Bu nedenle, şeffaf plaklar en fazla yetişkinler tarafından tercih edilmektedir. Plaklar, çevreniz tarafından fark edilmeyecektir. Invisalign alignerlar, kullanım olarak her yaş grubuna uygundur. Bazı özel durumlarda ya da bozukluğun çene yapısından kaynaklandığı durumlarda şeffaf plak tedavisi yetersiz kalabilir. Bunun için en doğru kararı diş hekiminiz verecektir.

  Şeffaf Plak Tedavisi Ne Kadar Sürer?

  Şeffaf plak tedavisi diş teline göre daha estetik bir görünüm sağlar. Kullanımı da daha rahattır. Fakat süre olarak diş teli tedavisi ile aynıdır. Tedaviden verim alabilmek için günde en az 21 saat, şeffaf apareyin dişlerinizde olması gerekir. Şeffaf plaklar yemek yerken çıkarılır. Tıpkı diş teli tedavisinde olduğu gibi her yemekten sonra şeffaf apareyin ve dişlerinizin bakımı yapılmalıdır. Invisalign tedavisi sırasında kullanılan plaklar sürekli yenilenir. Her bir şeffaf plak yalnızca 1 haftalık kullanım içindir. 1 hafta sonra yeni şeffaf plak kullanılmaya başlanır.

  Sigara Şeffaf Plakları Sarartır mı?

  Çay ve kahve gibi sıcak içecekleri tüketirken şeffaf apareyler çıkarılır. Dolayısıyla bu içeceklerden kaynaklı herhangi bir sararma yaşanmaz. Sigara kullanımı ise apareylerin sararmasına neden olur. Apareyler her hafta ya da on beş günde bir yenilendiği için bu sararma sorun yaratmayabilir.

  Şeffaf Plak Tedavisi İstanbul’da Nerede Yapılır?

  Şeffaf plak tedavisini İstanbul’da tamamlamak isteyen hastalar için İstanbul’da farklı diş kliniği seçenekleri bulunmaktadır. Birçok hastanenin ortodonti bölümünde ya da özel kliniklerde şeffaf plak tedavisi görebilirsiniz. Tedavi süresince sizi doğru yönlendirebilecek ve her açıdan invisalign tedavisine hâkim bir diş hekimi ile tedavi sürecini çok daha rahat tamamlayabilir; gülümsemenizle özgüveninizi yeniden kazanabilirsiniz.

  İstanbul Şeffaf Plak Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

  Şeffaf plak tedavisinde tek bir çene için ya da her iki çene için plak hazırlanabilir.

  Kullanılacak apareyin sayısına, şekline ve özelliklerine göre invisalign tedavisinin fiyatları değişkenlik gösterebilir. İstanbul’da invisalign tedavisi için klinikler farklı fiyatlar verebilirler. Kliniğimizi arayarak İstanbul’da invisalign tedavisi için fiyat alabilirsiniz.


  Şimdi Ara!
  Yol Tarifi